System odwróconej osmozy FRO-575 ERP

 

 
 
 
Stopnie filtracji systemu FRO 575 ERP:
 
1. Filtr o gęstości 5 mikronów z polipropylenu.
2. Filtr z bloku węglowego o zwiększonej wydajności Matrikx.
3. Membrana TFC o wydajności 140 litrów na dobę.
4. Filtr końcowy weglowy lub dolomitowy.
5. Pompka permeatu zmniejszajaca o 80% zużycie wody do płukania membrany w porównaniu do standardowego systemu RO (pompka działa bez zasilania elektrycznego).
 
W skład kompletu wchodzi zbiornik ciśnieniowy o pojemności 10 litrów, wylawka do poboru wody filtrowanej, kompletny zestaw podłączeniowy do instalacji wodnej i kanalizacji.
 
 
 
 
 
 
 
 
Zasada działania systemu odwróconej osmozy.
 
Jedną z metod usuwania zanieczyszczeń z wody pitnej jest odwrócona osmoza.
Systemy oczyszczania wody, w których wykorzystuje się to zjawisko, cieszą się coraz większym zaineresowaniem. Zapewniają krystalicznie czystą wodę w każdym domu. Osmoza jest to przenikanie cieczy przez membranę (błonę) półprzepuszczalną, która rozdziela dwa roztwory o różnych stężeniach. Przez membranę przechodzi tylko rozpuszczalnik- sole, związki organiczne i zanieczyszczenia odpływają do kanalizacj. Naturalna tendencja cieczy znajdujących się po obydwu stronach membrany do wyrównania różnicy stężeń powoduje, że woda z roztworu o niższym stężeniu przepływa do roztworu o wyższym stężeniu, aż do czasu osiągnięcia równowagi osmotycznej. Wykorzystując to zjawisko w uzdatnianiu wody można spowodować, by czysta woda płynęła przez membranę, a substancje rozpuszczone były zatrzymywane i doprowadzane w postaci koncentratu do kanalizacji.Opisane zjawisko nazwano odwróconą osmozą.


• Skuteczność usuwania niektórych zanieczyszczeń.


Rodzaj
zanieczyszczenia
Skuteczność
       % 
Rodzaj
zanieczyszczenia 
Skuteczność
       %
 • amoniak
 • arsen
 • azbest
 • azotany
 • bor
 • cyjanki
 • kadm 
       97
       99
       99
       97
       99
       95
       99
 • mangan
 • nikiel
 • ołów
 • pestycydy
 • rtęć
 • żelazo
       99
       99
       99
       99
       98
       99

Zasadnicze uzdatnianie wody następuje w module odwróconej osmozy. Moduł ten składa się z membrany wykonanej z tworzywa sztucznego (np. polichlorku winylu). Usuwa on z wody wszystkie niebezbieczne i niepożądane dla zdrowia substancje, których nie zatrzymują filtry mechaniczne ani węglowe. Uzdatniona woda gromadzona jest najczęściej w specjalnym zbiorniku ciśnieniowym, który połączony jest z dodatkowym kranem zainstalowanym w zlewie. Wystarczy nacisnąć specjalną dźwigienkę, aby z kranu leciała czysta woda. Usunięte zanieczyszczenia wpływają do kanalizacji przez zamontowany na stałe zawór utrzymywania ciśnienia. Domowe filtry z odwróconą osmozą ze względu na niewielkie rozmiary nadają się do instalowania w szafce pod zlewozmywakiem.
Woda otrzymana z systemu odwróconej osmozy zawiera niewielką ilość minerałów i może być spożywana w dużej ilości nie powodując zbytniego obciążenia organizmu zatrzymanymi minerałami. Uniemożliwia to np. powstawanie kamieni nerkowych. Odpowiednia dieta z dużą ilością nabiału oraz warzyw i owoców w pełni pozwala na dostarczenie całej gamy substancji mineralnych. Woda pozbawiona chloru, fenoli, azotanów oraz metali ciężkich jest lepsza i zdrowsza od nieoczyszczonej wody z dużą ilością minerałów. 

Bateria kranowa (do filtra RO) z dwoma obwodami

Cena (brutto): 590 PLN

 

HYDRAULICZNA POMPA WAPURA - PERMEATE PUMP

Zmniejsza o 80% zużycie wody płuczącej membranę. Zapewnia szybsze napełnianie zbiornika wody przefiltrowanej. Zastosowanie pompki permeatu eliminuje czterodrogowy zawór odcinający, którego awaria powoduje ciągły przepływ wody płuczącej membranę do kanalizacji. Minimalne ciśnienie pracy - 2 bary.

 

Kliknij na rysunku, aby otworzyć podgląd

Cena : 260 PLN (netto)+23%VAT

 

Kliknij na rysunku, aby otworzyć podgląd
 
 
 


Wylewki do systemów RO:


wylewkawylewka


Hydro-System
03-044 Warszawa ul. Długorzeczna 34
tel. 0 22 676 51 21  tel. +48 669 441 711