Szybki kontakt: tel: +48 22 676 51 21, +48 607 513 764 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Filtrowanie wody – Warszawa

O jakości wody z miejskich wodociągów mówi się dużo, a parametry kranówki rosną z roku na rok. Woda użytkowa staje się coraz lepsza i zdrowsza, jednak nie we wszystkich regionach mieszkańcy mogą liczyć na krystalicznie czystą wodę z kranu. Ofertę filtrów do wody pitnej w Warszawie kierujemy do wszystkich osób, szukających skutecznego sposobu na oczyszczenie wody użytkowej w swoim domu lub mieszkaniu.

Filtrowanie wody jest niezbędne, by usunąć z niej szkodliwe składniki, które wpływają negatywnie na ludzie zdrowie. Trzeba bowiem pamiętać, że do cieczy przedostają się m.in. substancje zawarte w nawozach wykorzystywanych w rolnictwie, a także piasek, metale ciężkie czy zabrudzenia biologiczne. W wodzie pitnej przed oczyszczeniem znajdują się też wirusy, bakterie i grzyby, które powodują zakażenie organizmu. Zanim ciecz trafi do kranów w polskich domach i mieszkaniach, musi przejść skomplikowany proces filtracji.

Filtry do wody dostępne w naszej ofercie

Każdy filtr do wody z naszej oferty pełni zupełnie inną funkcję. Produkty te pozwalają na usuwanie z cieczy konkretnych substancji. Niektóre z nich łączą w sobie kilka funkcji – pozbywają się np. żelaza, manganu czy innych związków mineralnych.

Filtry do wody mogą mieć różną wielkość oczek. W naszym asortymencie znajdziesz m.in. modele mechaniczne, do usuwania fragmentów rdzy, piasku i innych większych zabrudzeń. Oferujemy też produkty bazujące na zjawisku odwróconej osmozy. Takie filtry do wody pozwalają na pozbycie się cząsteczek o wielkości 0,0001 mikrona. Oznacza to, że skutecznie walczą one z mikroorganizmami zawartymi w wodzie, zapewniając jej bezpieczeństwo dla ludzkiego zdrowia.

Oferujemy filtry pełniące różne funkcje. Niektóre z nich usuwają z cieczy składniki niebezpieczne dla zdrowia, jak pozostałości po sztucznych nawozach czy mikroorganizmy i zabrudzenia organiczne. Inne pozwalają natomiast na poprawienie walorów smakowych i zapachowych wstępnie oczyszczonej wody. Umożliwia to zwiększenie wydajności cieczy, zwłaszcza jeśli chodzi o użycie jej do prania, zmywania czy mycia włosów i ciała.

Nasze urządzenia do filtrowania wody miejskiej są wykorzystywane zarówno przez podmioty za utrzymanie cieczy przepływającej przez wodociągi na większym obszarze, jak i w prywatnych domach. Wszystko zafleży od przeznaczenia danego modelu. Zalecamy wykorzystanie takich sprzętów zwłaszcza wtedy, gdy w danym gospodarstwie domowym korzysta się z własnego ujęcia wody – np. studni.

Filtracja wody a smak i zapach

Filtracja wody ma na celu zapewnienie jej odpowiedniego składu bezpiecznego dla zdrowia, ale nie tylko. Trzeba bowiem pamiętać, że ciecz w różnych miejscach odbiega od siebie pod względem parametrów smakowych i zapachowych. Uzdatnianie wody z wykorzystaniem specjalnych filtrów pozwala na pozbycie się substancji, które odpowiadają za nieprzyjemny smak i zapach. Wpływa to bezpośrednio na komfort korzystania z wody kranowej do przygotowywania potraw i napojów. Takie systemy montuje się zarówno na własną rękę w prywatnych budynkach, jak i na osiedlach, w miejscach, z których rury docierają do poszczególnych mieszkań.

Filtracja wody kranowej a jej twardość

Filtracja wody kranowej ma za zadanie nie tylko poprawić jej smak i zapach. Oczyszczanie pomaga również obniżyć twardość cieczy. Trzeba bowiem pamiętać, że duża zwartość składników mineralnych w wodzie wpływa negatywnie na skuteczność prania czy zmywania. Wiele osób stawia więc na filtry, które pozwalają na dodatkowe oczyszczenie wody trafiającej do pralki, zmywarki czy pod prysznic. Im większa twardość cieczy, tym mniejsza wydajność detergentów, a co za tym idzie – wyższe koszty eksploatacji.

Współczesne filtry pozwalają na usuwanie z wody nawet bardzo małych cząsteczek. W ten sposób możliwe jest pozbycie się nadmiaru chloru, składników mineralnych, a także zabrudzeń biologicznych. Filtry wymagają jednak regularnego wymieniania, by mogły pełnić swoją funkcję w odpowiednio skuteczny sposób. Nasza firma zajmuje się dostarczaniem takich produktów – zapraszamy do kontaktu!

Przejdź do zakładki Kontakt

Czytaj więcej